Chytré ventilky NA ČO SÚ?

Chytré ventilky neustále zobrazujú tlak v pneumatikách a montujú sa namiesto bežnej krycej čiapočky ventilov. Jednoduchým pohľadom zistíte, či je tlak v poriadku. Varujú pred podhustenou pneumatikou a tým zvyšujú bezpečnosť jazdy, znižujú spotrebu vozidla a výrazne predlžujú životnosť pneumatiky.

PRÍNOS PRE VODIČA?

Tlak hustenia by ste mali pri každej pneumatike kontrolovať minimálne raz za mesiac a aj pred každou dlhšou cestou. Vodič vozidla vybaveného chytrými VENTILMI nemusí pravidelnú kontrolu vykonávať. O tlaku v pneumatikách svojho vozidla je informovaný neustále. Jednoduchým pohľadom na kolesá vozidla vidí, či je tlak v poriadku. Nie je potrebné tak pravidelné vyhľadávania funkčného kompresora a kalibrovaného merača tlaku.

AKO FUNGUJÚ chytré VENTILkY?

CHYTRÝ VENTILEK je jednoduchá mechanická súčiastka, ktorá pokles tlaku signalizuje zmenou farebnosti. Tlak v pneumatike sa zobrazí v troch úrovniach.

součástky

Výhodou chytrých ventilov oproti konkurenčným výrobkom je, že fungujú na mechanickej báze. Ich konštrukcia zložená z pružiniek a piestikov nepotrebuje k svojej činnosti žiadnu elektrickú energiu. Životnosť chytrých ventilov tak nie je nijako obmedzená. Telo čiapočky je vyrobené z kovu a priehľadná časť z polykarbonátu.

CHYTRÉ VENTILKY sa vyrábajú v dvoch modifikáciách:

CHYTRÉ VENTILKY UNIVERZÁL 32 a CHYTRÉ VENTILKY PRESNÉ (2,0 – 2,6).

1.CHYTRÉ VENTILKY UNIVERzál 32

Univerzálna sada 4 kusov čiapočiek pre orientačnú kontrolu tlaku v pneumatikách s tlakom hustenia 2,2 - 2,6 BAR. Čiapočky zobrazujú hraničnú hodnotu tlaku. Pokles tlaku začínajú signalizovať na úrovni 2,1 BAR. Výhodou je ich univerzálne použitie u viac ako 90% osobných automobilov, nevýhodou potom neskoršie signalizácia zvlášť u pneumatík hustených na tlak 2.6 BAR. Čiapočky UNIVERZÁL 32 nie je možné použiť u nákladných automobilov, dodávok, SUV a pod. s tlakom hustenia pneumatík viac ako 2,6 BAR. Overte si preto odporúčané hodnoty hustenie pre Váš automobil.

2.CHYTRÉ VENTILKY presné 

Ide o precíznu sadu dvoch kusov čiapočiek pre presnú kontrolu tlaku v pneumatikách. Hodnota tlaku vyznačená na čiapočke sa musí zhodovať s hodnotou odporúčaného hustenia Vašich pneumatík. V prípade nepárne odporúčaných hodnôt (napr. 2,3 BAR) zvoľte čiapočky s vyššou hodnotou (napr. 2,4 BAR). CHYTRÉ VENTILY PRESNÉ sú presne kalibrované na hodnotu vyznačeného tlaku. Nevýhodou je potreba znalosti hodnoty hustenia pneumatík, výhodou rýchla a presná reakcia na pokles tlaku v pneumatike.

Informáciu o hodnotách hustenia pneumatík nájdete v príručke svojho vozidla alebo v tabuľke hustenia, ktorá je umiestnená na viečku hrdla nádrže alebo na stĺpiku karosérie, prípadne na našich stránkach. Tabuľka hustenia..

JE INŠTALÁCIA JEDNODUCHÁ?

Inštalácia chytrých ventilov je jednoduchá a nevyžaduje zvláštne technické znalosti. Spočíva v jednoduchej výmene starej čiapočky za novú. Tento systém kontroly tlaku v pneumatikách zvládne namontovať každý a nie je nutné navštíviť servis.

Ilustrační video

Video

JE POUŽÍVANIE chytrých ventilov BEZPEČNÉ?

Špeciálne navrhnutý systém konštrukcie čiapočiek neumožní samovoľný únik tlaku z pneumatiky a vydrží aj v náročných situáciách. Zvýšenú opatrnosť je potrebné venovať rizikovým momentom kedy by mohlo dôjsť k poškodeniu čiapočky. Hmotnosť čiapočky je 7g, a tak nemá vplyv na vyváženie kolesa, napriek tomu odporúčame vykonávať vyvažovanie kolies s inštalovanou čiapočkou. Uistite sa, že driek ventilu nie je príliš dlhý, inak bude čiapočka mierne vystupovať z profilu kolesa a hrozí jej poškodenie, napríklad o obrubník pri parkovaní. V tomto prípade odporúčame vymeniť driek ventilu za kratší.

Zpět Vytisknout stránku Tabulka huštění pneumatik