často kladené otázky faq

 

JE MOŽNÉ INTELIGENTNÉ VENTILY ZAISTIŤ proti krádeži?

Áno, súčasťou každého balenia je sada proti odcudzeniu čiapočiek. Sada sa skladá z doťahovacieho kľúča a štyroch kontra matíc. Návod na inštaláciu je uvedený na našich stránkach ChytreVentilky.sk alebo na obale.

 

Koľko ušetríte PEŇAZÍ, KEĎ BUDETE POUŽÍVAŤ CHYTRÉ VENTILY? 

Vzhľadom k meniacim sa cenám pohonných hmôt nemožno presne určiť, koľko ušetríte peňazí. Nezávislý prieskum ADAC preukázal, že vozidlo s pneumatikami podhustenými o 1 BAR má spotrebu vyššiu o 0,3 l na 100 km. Výraznejšiu úsporu však vidíme v predĺženej životnosti pneumatík. Jazdou na podhustenej pneumatike dochádza jednak k nadmernému opotrebeniu krajných partií behúňa, jednak výrazne klesá aj jej celková odolnosť proti opotrebeniu. Podhustená pneumatika je veľmi preťažená. V dôsledku preťaženia dochádza k nadmernému zahrievaniu, ktoré môže viesť až k úplnej deštrukcii plášťa. Pneumatika podhustená o 1 BAR má o 50% nižšiu životnosť.

 

JE NUTNÉ opätovné vyváženie KOLESA POTOM, ČO namontujeme CHYTRÉ VENTILY?

Hmotnosť čiapočky je 7 g, a tak nemá vplyv na vyváženie kolesa, napriek tomu odporúčame vykonávať vyvažovanie kolies s inštalovanou čiapočkou.

 

Chcel by som CHYTRÉ VENTILY KÚPIŤ AKO DARČEK svojmu priateľovi. PORADÍTE, AKÉ MÁM KÚPIŤ? UNIVERZÁL 32 ALEBO PRESNÉ?

Pred kúpou chytrých ventilov PRESNÝCH je nutné poznať tlak hustenia pneumatík vozidla, kde budú inštalované. Tlak hustenia zistíte v manuáli výrobcu vozidla, na vnútornej strane viečka nádrže, na strednom stĺpiku karosérie u vodiča alebo u nás na stránkach ChytreVentilky.sk . Ak hodnotu nemôžete zistiť alebo je v rozsahu 2,2 - 2,6 BAR, odporúčame Vám použiť lacnejšie čiapočky INTELIGENTNÉ VENTILY UNIVERZÁL 32.

 

Môže dôjsť k poškodeniu čiapočiek VPLYVOM PÔSOBENIA SNEHU A ĽADU?

Čiapočky sú vodotesné a zvládnu akýkoľvek typ počasia. Špeciálna hermetická konštrukcia čiapočiek nedovolí vniknutiu vody, vodných pár či ľadu dovnútra. Najväčšie a jediné známe riziko vidíme v použití čiapočiek na nevhodných príliš dlhých ťahúňoch ventilov. V takom prípade môžu čiapočky presahovať pôdorys vozidla a hrozí tak ich poškodenie, napr. o obrubník pri parkovaní. Driek ventilov za kratší by Vám mali vymeniť v každom pneuservise. 

 

AKÁ JE DOSTUPNOSŤ inteligentných ventilov?

Informácie o dostupnosti inteligentných ventilov nájdete v detaile produktu. Informácie o dostupnosti sú vždy aktuálne. Tovar, ktorý máme na sklade, odosielame v deň objednania (u objednávok na dobierku do 14.00 hod.) alebo v deň pripísania peňazí na účet (v prípade platby vopred). 

 

AKÁ JE ŽIVOTNOSŤ čiapočiek A AKÁ JE ZÁRUKA? 

Záruka na výrobok je 2 roky. Životnosť vzhľadom k materiálu (telo čiapočky je vyrobené z kovu, indikačná časť z polykarbonátu) je prakticky neobmedzená.

 

JE INŠTALÁCIA ČIAPOČKY zložitá, zvládnem TO SÁM aj BEZ meracieho prístroja? 

Inštalácia čiapočky je veľmi jednoduchá, nie je potreba žiadnych špeciálnych prístrojov a zvládne ju každý motorista. Spočíva v jednoduchej výmene starej čiapočky za CHYTRÉ VENTILKY. Informáciu o návode na inštaláciu nájdete na našich stránkach ChytreVentilky.SK alebo je táto informácia súčasťou obalu výrobku.

 

CHCEL BY SOM SI INTELIGENTNÉ VENTILY kúpiť do VOZIDLA ŠKODA OCTAVIA. Predné a zadné kolesá HUSTÍM NA 2,2 BAR. MÁM SI KÚPIŤ INTELIGENTNÉ VENTILY UNIVERZÁL 32 ALEBO PRESNÉ 2.2?

Pretože možno CHYTRÉ VENTILY UNIVERZÁL 32 použiť u pneumatík s tlakom hustenia v rozsahu 2,2 - 2,6 BAR, môžete u kolies svojho vozidla použiť obe varianty čiapočiek. Čiapočky UNIVERZÁL 32 sú cenovo priaznivejšie. 

 

Z akého materiálu sú ČIAPOČKY INTELIGENTNÉ VENTILY VYROBENÉ?

Telo čiapočky je vyrobené z kovu, indikačná časť z polykarbonátu.

 

Zpět Vytisknout stránku Tabulka huštění pneumatik