Návod na použitie inštalácia

JE INŠTALÁCIA JEDNODUCHÁ?

Instalace CHYTRÝCH VENTILOV je jednoduchá a nevyžaduje zvláštne technické znalosti. Spočíva v jednoduchej výmene starej čiapočky za novú. Tento systém kontroly tlaku v pneumatikách zvládne namontovať každý a nie je nutné navštíviť servis.

návod na inštaláciu

Video

JE POUŽÍVANIE CHYTRÝCH VENTILOV BEZPEČNÉ?

Špeciálne navrhnutý systém konštrukcie čiapočiek neumožní samovoľný únik tlaku z pneumatiky a vydrží aj v náročných situáciách. Zvýšenú opatrnosť je potrebné venovať rizikovým momentom kedy by mohlo dôjsť k poškodeniu čiapočky. Hmotnosť čiapočky je 7g, a tak nemá vplyv na vyváženie kolesa, napriek tomu odporúčame vykonávať vyvažovanie kolies s inštalovanou čiapočkou. Uistite sa, že driek ventilu nie je príliš dlhý, inak bude čiapočka mierne vystupovať z profilu kolesa a hrozí jej poškodenie, napríklad o obrubník pri parkovaní. V tomto prípade odporúčame vymeniť driek ventilu za kratší.

 

 

Vyskrutkujte pôvodnú čiapočku a zaistite požadovaný tlak v pneumatike.

 

 

                                                                                                                                                       

 Očistite závit ventilu tkaninou navlhčenou v čistiacom prostriedku.

 

 

 

Naskrutkujte poistný krúžok až na koniec závitu.

 

 

 

 Naskrutkujte čiapočku, kým neucítite odpor. Čiapočka musí signalizovať zelenú farbu.

 

 

 

 Pomocou priloženého kľúča dotiahnite poistný krúžok proti čiapočke. Kľúčik ponechajte vo vozidle pre prípadnú demontáž čiapočky.

 

 

 

 

VAROVANIE

Čiapočky sú pod stálym tlakom. Je nutné kontrolovať ich stav, najmä ich opotrebenie alebo prípadné poškodenia. Poškodenú čiapočku ihneď vymeňte. Čiapočky nepoužívajte počas športových vystúpení, ťažkých prác v teréne a pod., alebo ak pracovný tlak v pneumatike môže prekročiť 5 BAR.

Zpět Vytisknout stránku Tabulka huštění pneumatik