AKO TO CELÉ FUNGUJE? PRINCÍP

Chytré ventily neustále zobrazujú tlak v pneumatikách a montujú sa namiesto bežnej krycej čiapočky ventilov. Jednoduchým pohľadom zistíte, či je tlak v poriadku. Varujú pred podhustenou pneumatikou a tým zvyšujú bezpečnosť jazdy, znižujú spotrebu vozidla a výrazne predlžujú životnosť pneumatiky.

 

JE INŠTALÁCIA JEDNODUCHÁ?

Inštalácia inteligentných ventilov je jednoduchá a nevyžaduje zvláštne technické znalosti. Spočíva v jednoduchej výmene starej čiapočky za novú. Tento systém kontroly tlaku v pneumatikách zvládne namontovať každý a nie je nutné navštíviť servis.

Ilustračné video

Video

 

CHYTRÝ VENTILEK je jednoduchá mechanická súčiastka, ktorá pokles tlaku signalizuje zmenou farebnosti. Tlak v pneumatike sa zobrazí v troch úrovniach.

součástky

 

Výhodou inteligentných ventilov oproti konkurenčným výrobkom je, že fungujú na mechanickej báze. Ich konštrukcia zložená z pružiniek a piestikov nepotrebuje k svojej činnosti žiadnu elektrickú energiu. Životnosť inteligentných ventilov tak nie je nijako obmedzená. Telo čiapočky je vyrobené z kovu a priehľadná časť z polykarbonátu.

 

JE POUŽÍVANIE CHYTRÝCH VENTILov BEZPEČNÉ?

Špeciálne navrhnutý systém konštrukcie čiapočiek neumožní samovoľný únik tlaku z pneumatiky a vydrží aj v náročných situáciách. Zvýšenú opatrnosť je potrebné venovať rizikovým momentom kedy by mohlo dôjsť k poškodeniu čiapočky. Hmotnosť čiapočky je 7g, a tak nemá vplyv na vyváženie kolesa, napriek tomu odporúčame vykonávať vyvažovanie kolies s inštalovanou čiapočkou. Uistite sa, že driek ventilu nie je príliš dlhý, inak bude čiapočka mierne vystupovať z profilu kolesa a hrozí jej poškodenie, napríklad o obrubník pri parkovaní. V tomto prípade odporúčame vymeniť driek ventilu za kratší.

Zpět Vytisknout stránku Tabulka huštění pneumatik