PRESNÉ 2,0 BAR 2 ks

PRESNÉ 2,0 BAR 2 ks

Sada dvoch kusov kovových čiapočiek PRESNÉ 2,0 BAR Vám budú neustále zobrazovať tlak v pneumatikách vozidla. Montujú sa namiesto bežnej krycej čiapočky ventilu. Jednoduchým pohľadom zistíte, či je tlak v pneumatikách v poriadku. O zníženie tlaku informujú zmenou farebnosti.

CHV20

Vytlačiť

Skladom

Kúpiť

7,00 €

CHYTRÉ VENTILKY PRESNÉ 2,0 BAR

Sada dvoch kusov čiapočiek je precíznym vybavením pre presnú kontrolu tlaku v pneumatikách. Hodnota tlaku vyznačená na čiapočke sa musí zhodovať s odporúčanou hodnotou tlaku Vašich pneumatík. V prípade nepárne odporúčaných hodnôt (napr. 2,3 BAR) zvoľte čiapočky s vyššou hodnotou (napr. 2,4 BAR). Overte si odporúčané hodnoty hustenie pre Váš automobil. CHYTRÉ VENTILY PRESNÉ sú presne kalibrované na hodnotu vyznačeného tlaku. Nevýhodou je potreba znalosti hodnoty hustenia pneumatík, výhodou rýchla a presná reakcia na pokles tlaku v pneumatike.

AKO sa zobrazuje tlak v pneumatike?

 

Aby pneumatiky na vozidle správne fungovali a dlho vydržali, je nutné dodržiavať správne hustenie na predpísaný tlak. Pneumatiky na rovnakej náprave musia mať vždy rovnaký tlak. Tlak meriame vždy za studena, najlepšie pred jazdou, kedy pneumatiky ešte nie sú zahriate. Úbytok tlaku je pre Vaše pneumatiky škodlivejší než prehustenie. Pri strate tlaku o 10% už dochádza k zvýšeniu spotreby a zníženiu životnosti pneumatiky až o 10%. Tlak nižší o 30% môže spôsobiť zníženie životnosti pneumatiky až o polovicu!

Pred kúpou chytrých ventilkov je nutné poznať tlak hustenia pneumatík vozidla, u ktorého budú inštalované. Tlak hustenia zistíte v manuáli výrobcu vozidla, na vnútornej strane viečka nádrže, na strednom stĺpiku karosérie u vodiča alebo na našich stránkach.   

Nateraz nemáme žiadne komentáre zákazníkov.

Iba registrovaní užívatelia môžu pridávať ďalšie komentáre.

Zpět Tabulka huštění pneumatik