UNIVERZÁL 32 4KS

UNIVERZÁL 32 4KS

Sada štyroch kusov kovových čiapočiek UNIVERZÁL 32 Vám bude neustále zobrazovať tlak v pneumatikách vozidla. Montujú sa namiesto bežnej krycej čiapočky ventilu. Jednoduchým pohľadom zistíte, či je tlak v pneumatikách v poriadku. O úniku tlaku čiapočka informuje zmenou farebnosti.

CHV32

Vytlačiť

Skladom

Kúpiť

12,00 €

INTELIGENTNÉ VENTILY UNIVERZÁL 32

Univerzálna sada 4 kusov čiapočiek pre orientačnú kontrolu tlaku v pneumatikách s tlakom hustenia 2,2 - 2,6 BAR. Čiapočky zobrazujú hraničnú hodnotu tlaku. Pokles tlaku začínajú signalizovať na úrovni 2,1 BAR. Výhodou je ich univerzálne použitie u viac ako 90% osobných automobilov, nevýhodou potom neskoršie signalizácia zvlášť u pneumatík hustených na tlak 2.6 BAR. Čiapočky UNIVERZÁL 32 nie je možné použiť u nákladných automobilov, dodávok, SUV a pod. s tlakom hustenia pneumatík viac ako 2,6 BAR. Overte si preto odporúčané hodnoty hustenie pre Váš automobil.

AKO sa zobrazuje tlak v pneumatike?

Čiapočky UNIVERZÁL 32 zobrazujú limit tlaku. Pokles tlaku začínajú signalizovať na úrovni 2,1 BAR. Výhodou je ich univerzálne použitie u viac ako 90% osobných automobilov, nevýhodou potom neskoršie signalizácia zvlášť u pneumatík hustených na tlak 2,6 BAR.

Aby pneumatiky na vozidle správne fungovali a dlho vydržali, je nutné dodržiavať správne hustenie na predpísaný tlak. Pneumatiky na rovnakej náprave musia mať vždy rovnaký tlak. Tlak meriame vždy za studena, najlepšie pred jazdou, kedy pneumatiky ešte nie sú zahriate. Úbytok tlaku je pre Vaše pneumatiky škodlivejší než prehustenie. Pri strate tlaku o 10% už dochádza k zvýšeniu spotreby a zníženiu životnosti pneumatiky až o 10%. Tlak nižší o 30% môže spôsobiť zníženie životnosti pneumatiky až o polovicu!

Pred kúpou inteligentných ventilov je nutné poznať tlak hustenia pneumatík vozidla, u ktorého budú inštalované. Tlak hustenia zistíte v manuáli výrobcu vozidla, na vnútornej strane viečka nádrže, na strednom stĺpiku karosérie u vodiča alebo na našich stránkach.   

Nateraz nemáme žiadne komentáre zákazníkov.

Iba registrovaní užívatelia môžu pridávať ďalšie komentáre.

Zpět Tabulka huštění pneumatik